Naujienos

„Kurkime ateitį kartu“

2025 02 13

VšĮ Daugų technologijos ir verslo mokyklos mokiniai padedami praktinio mokymo vadovės Dovilės Šinkariukienės, profesijos mokytojos Dalios Janulionytės ir matematikos mokytojos Galinos Kmieliauskienės atliko tyrimą, skirtą inovacijų konkursui „Kurkime ateitį kartu“.

Pagrindinis tyrimo tikslas buvo išsiaiškinti mokinių žinias bei nuomonę apie klimato kaitos mažinimo, žaliosios transformacijos skatinimo svarbą bei galimas taikyti priemones bei problemų sprendimo būdus.

Mokiniai domėjosi, rinko informaciją apie galimas klimato kaitos mažinimo priemones, pagrindinius tvarumo principus, kurie yra svarbi Europos Sąjungos politikos dalis, siekiant užtikrinti ilgalaikę aplinkos apsaugą, ekonominį stabilumą ir socialinę gerovę. Mokiniai, tyrinėdami klimato kaitos mažinimo principus, susipažino su įvairiais būdais, kuriais mokykla prisideda prie aplinkos apsaugos ir tvarumo užtikrinimo.

Išskyrė šiuos pagrindinius mokykloje taikomus būdus:

  • Energijos taupymas
  • Atsinaujinančios energijos naudojimas
  • Atliekų mažinimas
  • Kompostavimas
  • Biokuro naudojimas
  • Ekologinis ūkininkavimas

Vasario 11 d. mokyklos skaitykloje vyko konferencija, kurios metu mokiniai pristatė tyrimo rezultatus, pasidžiaugė, kad mokykla prisideda prie klimato kaitos mažinimo, o mokykloje įdiegti tvarumo principai ne tik padeda mokiniams suvokti ekologinius klausimus, bet ir skatina atsakomybę už aplinką bei suteikia mokiniams galimybę giliau suvokti klimato kaitos iššūkius ir tai, kaip kiekvienas gali prisidėti prie pokyčių.