Naujienos

Erasmus+ programos projektas,„Neieškok priežasčių, ieškok galimybių!!!“

2022 05 19

2022 m. gegužės 6 – 14 dienomis, mes, Daugų technologijos ir verslo mokyklos direktorius Valentas Pakalniškis, profesijos mokytojos Lina Saikevičienė ir Erika Sinkevičienė, dalyvavome  Erasmus+ programos projekto „Neieškok priežasčių, ieškok galimybių!!!“ Nr. 2021-1-LT01-KA122-VET-000017154 darbo stebėjimo vizite Ispanijoje (Malagoje). Šio projekto tikslas – perimti ES profesinio mokymo institucijų patirtį įtraukiant suaugusiuosius, ypač turinčius žemą formalųjį išsilavinimą, ir/ar patiriančius socialinę atskirtį asmenis, į neformalųjį profesinį mokymą. Malagoje mus pasitiko priimančiosios organizacijoje „Ekip Europa“ vadovė Zuzana  Vancova, kuri lydėjo mus viso vizito metu.

Darbo stebėjimo vizito metu lankėmės  IES JACARANDA mokykloje, COLEGIO SAN BARTOLOME religinėje mokykloje, IES POLITÉCNICO JESUS MARIN profesinėje mokykloje, HOTEL SCHOOL ESCUELA CONVENTO SANTO DOMINGO profesinėje mokykloje ir IES ROMERO ESTEO profesinėje mokykloje.

Darbo stebėjimo vizito metu domėjomės suaugusiųjų neformaliu profesiniu mokymu Ispanijoje, bendravome su įstaigų vadovais, mokyklų administracijos darbuotojais, mokytojais ir mokiniais. Vizito metu susipažinome su Ispanijos švietimo sistema, taip pat diskutavome apie suaugusiųjų neformalųjį profesinį mokymą su mokyklos bendruomenės nariais, stebėjome teorinius ir praktinius užsiėmimus.   

Darbo stebėjimo vizitas COLEGIO SAN BARTOLOME religinėje mokykloje buvo įdomus, nes šioje mokykloje diskutavome apie dualinę švietimo sistemą, taip pat todėl, kad vaikai priimami į šią mokyklą nuo trejų metų iki neriboto amžiaus, nes mokykla teikia ne tik pagrindinį, vidurinį mokymą, bet ir profesinį. Šiuo metu mokyklos jauniausiam mokiniui treji metai, o vyriausiam -  40.

Darbo stebėjimo vizito  IES POLITÉCNICO JESUS MARIN mokykloje metu aptarėme suaugusiųjų profesinį mokymą, suaugusiųjų motyvavimo priemones, taip pat  apžiūrėjome mokyklą bei stebėjome pamokas, kurios buvo vedamos suaugusiems. Tai viena didžiausių profesinių mokyklų pagal mokinių skaičių Malagoje. Šiuo metu mokykloje mokosi apie 1200 mokinių.

HOTEL ESCUELA CONVENTO SANTO DOMINGO profesinė  mokykla unikali tuo, kad įsikūrusi buvusiame vienuolyne bei mokykloje yra įkurtas veikiantis viešbutis, restoranas. Mokykla ruošia virtuvės šefus, viešbučio administratorius, padavėjus ir viešbučio kambarines. Mokykla teikia apgyvendinimo, maitinimo paslaugas svečiams, kurie atvyksta į šį miestelį bei vietos gyventojams.  Vizito metu susipažinome  su vykdomu neformaliu suaugusiųjų mokymu, taip pat stebėjome teorinius bei praktinius užsiėmimus.

Vizito metu IES ROMERO ESTEO mokykloje stebėjome, kaip vyksta praktiniai užsiėmimai suaugusiems, bei diskutavome apie neformalųjį suaugusiųjų profesinį mokymą.  Lyginome Ispanijos ir Lietuvos profesinio mokymo panašumus ir skirtumus.

Darbo stebėjimo vizito metu įgavome naujų žinių bei pasisėmėme idėjų, kurias galėsime pritaikyti mokykloje rengdami ir įgyvendindami neformalaus profesinio mokymo programas bei įtraukdami suaugusiuosius į mokymosi visą gyvenimą veiklas.

Darbo stebėjimo vizito pabaigoje gavome Europas mobilumo dokumentą bei priimančiosios įstaigos sertifikatus.