VIRTUALI MOKYMOSI APLINKA

 

Tvarkaraščiai

pamokos
 

Pamokų laikas

Pirmadienį-penktadienį
I. 8.00–8:45
II. 8:55–9:40
III. 9:50–10:35
IV. 10:45–11:30
Pietų pertrauka 11:30-12:10
V. 12.10–12:55
VI. 13:05–13:50
VII. 14:00–14:45
VIII. 14:55–15:40

Kontaktai

VšĮ Daugų technologijos ir verslo mokykla

Ežero g. 30, LT-64137

Daugai, Alytaus r.

Tel. / faksas (8 315) 72 790

El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Įstaigos kodas 190961010

Teisinė forma: viešoji įstaiga

Lietuvos Respublikos

Lietuvos Respublikos juridinių asmenų registras

 

LST EN ISO 9001:2015

ISO-9001

Skaitiklis

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

2013 m. spalio 21 d. 9 val. 40 min. Viešojoje įstaigoje Daugų technologijos ir verslo mokykloje vyko civilinės saugos pratybos tema „Gaisrai, pirminės gaisrų gesinimo priemonės. Veiksmai kilus gaisrui, pagalbos iškvietimas, civilinės saugos signalai, evakavimo organizavimas".


Pratybas padėjo organizuoti ir jose dalyvavo Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, Alytaus rajono savivaldybės biudžetinės įstaigos Priešgaisrinės apsaugos tarnybos specialistai, Alytaus rajono savivaldybės Dokumentų ir personalo valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Gintautas Vėsa.
Mokykloje pratybos vyko siekiant šių tikslų: išsiaiškinti pirminių gaisro gesinimo priemonių naudojimo ypatumus, veiksmus kilus gaisrui, pagalbos iškvietimą, civilinės saugos signalus ir vykdyti mokyklos darbuotojų ir mokinių evakuaciją gaisro (imituojamo) metu.
Renginys prasidėjo teorine paskaita mokyklos darbuotojams ir mokiniams. Ją skaitė Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus vyriausioji specialistė Irena Mileišienė ir Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus inspektorė Indrė Miškinytė. Paskaitos metu mokiniai ir darbuotojai buvo supažindinti su civilinės saugos pagrindiniais reikalavimais, civilinės saugos signalais, pagalbos iškvietimo ypatumais, pirminėmis gaisrų gesinimo priemonėmis ir t.t.
Praktinėje civilinės saugos pratybų dalyje buvo numatyta mokyklos mokinių ir darbuotojų evakuacija iš mokyklos pastato, gaisrininkams imitavus gaisrą. Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Operacinio vadovavimo skyrius (OVS) viršininkas Kęstutis Rydolis ir Alytaus rajono savivaldybės biudžetinės įstaigos Priešgaisrinės apsaugos tarnybos direktorius Romas Kisleravičius suderino su Mokyklos darbų ir civilinės saugos inžiniere Neringa Bražinskiene pratybų eigą, imituojamo gaisro vietą, laiką ir kitus būtinus veiksmus. Atvykę gaisrininkai su gaisrų gesinimo automobiliu į aikštelę prie VšĮ Daugų technologijos ir verslo mokyklos paruošė vietą ir priemones parodomajam gaisrui gesinti pirminėmis gaisrų gesinimo priemonėmis – gesintuvais, taip pat imitavo gaisrą, uždūmindami pagrindinį mokyklos išėjimą. Mokyklos pastate esantys žmonės apie gaisrą buvo perspėti įjungus gaisrų gesinimo automobilio signalą ir mokykloje esančiu skambučiu, numatytu pamokoms – pertraukoms (1 min. ir ilgiau nepertraukiamu signalu). Darbuotojai ir mokiniai iš mokyklos pagrindinio pastato sėkmingai evakavosi pro atsarginį evakuacinį išėjimą ir susirinko nurodytoje vietoje.
Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Operacinio vadovavimo skyriaus (OVS) viršininkas Kęstutis Rydolis pasveikino visus sėkmingai išėjusius iš pastato. Mokyklos darbuotojams ir mokiniams buvo pasiūlyta pamėginti užgesinti aikštelėje gaisrininkų imituotą gaisrą, naudojant mokyklos turimus angliarūgštinius ir miltelinius gesintuvus. Visi norintieji sudalyvavo gaisro gesinimo procese, vieni dalyviai pirmą kartą naudojosi gesintuvu, kiti patobulino savo įgūdžius.
Pasibaigus civilinėms pratyboms Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus vyriausioji specialistė Irena Mileišienė pristatė Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą, kurios paskirtis yra ekstremaliųjų situacijų ar jų grėsmės atvejais teikti Lietuvos gyventojams ir užsienio valstybių piliečiams, esantiems Lietuvos teritorijoje, perspėjimo ir informavimo paslaugas mobiliaisiais telefonais pagal korinio transliavimo technologiją. Kad būtų gaunami korinio transliavimo pranešimai, telefonuose turi būti aktyvinta šių pranešimų priėmimo funkcija, todėl specialistė paprašė mokytojų, darbų ir civilinės saugos inžinierės paraginti darbuotojus ir mokinius nusistatyti šią funkciją savo mobiliuosiuose telefonuose. Irena Mileišienė informavo, kad šių metų spalio 23 d. gyventojai, aktyvinę šių pranešimų priėmimo funkciją, gaus pranešimus, kad šią dieną 11 val. 52 min. Lietuvoje vyks Perspėjimo sistemos patikrinimas. Šalies gyventojai girdės sirenų gausmą, o taip pat ir gaus trumpuosius perspėjimo pranešimus tiesiogiai į savo mobiliuosius telefonus apie šios sistemos patikrinimą. Pranešimai bus perduodami tik į tuos telefonus, kuriuose yra įjungta korinio transliavimo funkcija.
Darbų ir civilinės saugos inžinierei Neringai Bražinskienei buvo perduoti lankstinukai su instrukcija gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemai mobiliuose telefonuose aktyvinti.
Įvykusių funkcinių civilinės saugos pratybų VšĮ Daugų technologijos ir verslo mokykloje metu darbuotojai ir mokiniai mokėsi evakuotis gaisro atveju mokykloje, naudotis pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis, sužinojo daug naudingos informacijos apie civilinę saugą. Mokyklos bendruomenė dėkoja už bendradarbiavimą vykdant renginį Alytaus apskrities priešgaisrinei gelbėjimo valdybai, Alytaus rajono savivaldybės biudžetinės įstaigos Priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai, Daugų gaisrininkų komandai.

Projektai

Kviečiame mokytis

Video siužetai

AIKOS

logo02

Paslaugos teikėjas

Litnet Logo

Facebook profilis

FB f Logo blue 144