Spausdinti
Peržiūros: 1251

2013-ieji paskelbti Europos piliečių metais. Šių metų tikslas – supažindinti ES piliečius su informacija apie jų teises, paskatinti jomis domėtis ir naudotis, sudaryti palankesnes sąlygas Europos Sąjungos piliečiams laisvai judėti ir gyventi visoje ES.

Mes gyvename Europoje, esame europiečiai, kalbame įvairiomis kalbomis, domimės kaimynų kultūra, toleruojame kitas religijas, stengiamės Europą praturtinti tuo, ką mes turime... Kiekvienais metais gegužės 9 dieną švenčiama Europos diena. Europos Sąjunga yra mažesnė už Europą: jai priklauso 27 šalys iš 45. Europa didžiulė, nors tai mažiausias žemynas. Ji driekiasi nuo Atlanto vandenyno skalaujamų pakrančių vakaruose iki Uralo kalnų rytuose, pietuose Viduržemio jūra skiria Europą nuo Afrikos, 3 šalių teritorijos yra ir Azijoje.
„Europrotai" – tai įdomus ir linksmas būdas praleisti laisvalaikį smalsiems ir naujo sužinoti norintiems žmonėms. Tai komandinis žaidimas, paremtas protų kovų tipo viktorina, kuri vakarais į įvairias erdves pritraukia šimtus žinių ištroškusių ir jas pademontruoti norinčių smalsuolių.
Mūsų mokykloje gegužės 7 dieną įvyko žaidimas – konkursas „Europrotai", kuriame varžėsi 7 mokinių ir 1 mokytojų komanda.
Kiekvienas iš septynių per turnyrą vykusių turų buvo skirtingomis temomis: pirmasis – bendrųjų klausimų turas, kiti turai apie kultūrą, politiką, kalbas, miestus, šalių sostines, vėliavas.
Turnyro nugalėtojais tapo dvyliktokų komanda, kurią sudarė Agnė Navickaitė, Viktorija Dervinytė, Sandra Naujūnaitė ir Deividas Radvila.