VIRTUALI MOKYMOSI APLINKA

 

Tvarkaraščiai

pamokos
 

Pamokų laikas

Pirmadienį-penktadienį
I. 8.00–8:45
II. 8:55–9:40
III. 9:50–10:35
IV. 10:45–11:30
Pietų pertrauka 11:30-12:10
V. 12.10–12:55
VI. 13:05–13:50
VII. 14:00–14:45
VIII. 14:55–15:40

Kontaktai

VšĮ Daugų technologijos ir verslo mokykla

Ežero g. 30, LT-64137

Daugai, Alytaus r.

Tel. / faksas (8 315) 72 790

El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Įstaigos kodas 190961010

Teisinė forma: viešoji įstaiga

Lietuvos Respublikos

Lietuvos Respublikos juridinių asmenų registras

 

LST EN ISO 9001:2015

ISO-9001

Skaitiklis

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Viešoji įstaiga Daugų technologijos ir verslo mokykla 2018 metų kovo 5-25 dieną įgyvendino ERASMUS+ programos mobilumo projektą „Mokinių, besimokančių pagal automobilių mechaniko profesinio mokymo programą, praktikos galimybių didinimas ES šalyse“ Nr. 2017-1-LT01-KA102-034973. Mokiniai, vykdydami projekto veiklą, stažavosi Vokietijoje Leipcigo mieste.

Mūsų mokykla - projekto vykdytoja ir koordinatorė. Projekto partneris ir priimančioji organizacija Vokietijoje – Wisamar Bildungsgesellschaft gemeinnutzige GmbH (švietimo organizacijos vadovė – Susanne Lehr). Projekto tikslas - didinti mokinių, besimokančių pagal automobilių mechaniko profesinio mokymo programą, praktikos galimybes, atliekant darbo praktiką ES šalių įmonėse – tokiu būdu įgyjant profesinių įgūdžių, reikiamų sėkmingai integracijai į darbo rinką. Šiame mobilumo projekte dalyvavo 10 mokinių, besimokančių pagal Automobilių mechaniko profesinio mokymo programą 1-3 kurse, iš trijų profesinių mokyklų: Juozas Bartkus, Erikas Jankauskas, Simonas Krasnovas iš Šilutės žemės ūkio mokyklos; Mantas Vaitkevičius, Mangirdas Kočiubaitis, Aurelijus Šagunevičius iš Simno žemės ūkio mokyklos; Rytis Sakalauskas, Gedas Tocionis, Svajūnas Milius, Vytenis Baigys iš Viešosios įstaigos Daugų technologijos ir verslo mokyklos. Mokinius lydėjo profesijos mokytoja Valė Smolskienė.

Praktinės stažuotės metu mobilumo dalyviai dirbo realiose darbo vietose – aštuoniuose autoservisuose Leipcigo mieste: Autodienst Geistert, Peugeot Autohaus Walter Hagen GmbH, Pit-Stop de GmbH, Autoservice Winter, Kfz-Technik Weinhold, Autopoint Connewitz, IWK GmbH, Kirsten Autoservice. Mokiniai tobulino ir plėtojo turimus praktinius darbo įgūdžius ir kompetencijas, tiesiogiai susijusias su būsima automobilių mechaniko profesija. Susipažino su automobilių taisymui ir priežiūrai naudojama diagnostikos, techninės priežiūros ir remonto technologine įranga bei įrankiais, jų paskirtimi, panaudojimu. Mokėsi diagnozuoti automobilio mechanizmų ir sistemų techninę būklę, nustatyti automobilių gedimus ir juos šalinti. Atliko techninės priežiūros darbus. Ardė, rinko, reguliavo ir derino įvairius automobilių mechanizmus ir sistemas: montavo padangas, keitė ratus, guolius, techninius skysčius, filtrus, stabdžių diskus, kaladėles, vairo stiprintuvo siurblį, variklio generatorių, starterį, GSM pagrindinį diržą, radiatorių, reguliavo stabdžius, šviesas ir pan. Kai kurie mokiniai mokėsi suvirinimo operacijų, automobilio dažymo darbų. Žinoma, laikėsi darbo ir priešgaisrinės saugos, aplinkosaugos reikalavimų, mokėsi taisyklingai ir saugiai naudoti darbo įrankius ir įrangą. Stengėsi atlikti nurodytas užduotis laiku ir kokybiškai. Praktikos metu mokiniai greitai prisitaikė prie naujos darbo aplinkos, tapo autoservisų darbuotojų komandos dalimi. Vienodai su kolegomis vokiečiais dalyvavo visuose įmonių darbo procesuose. Tobulino organizacinius, problemų sprendimo, ypač darbo komandoje įgūdžius. Glaudus bendradarbiavimas su kolegomis leido plėsti turimą anglų, rusų kalbų žodyną, taip pat mokytis vokiečių kalbos.

Mobilumo vizito metu mokiniai patobulino ir bendrakultūrines kompetencijas.

Kalbėdamiesi su įmonių darbuotojais ir kitais žmonėmis, sužinojo apie kasdienį vokiečių gyvenimą, pamatė, kokia gali būti darbinė aplinka kitoje Europos šalyje, galėjo plėsti savo tarpkultūrinį supratimą, toleranciją. Bendraudami su vietiniais gidais projekto dalyviai susipažino su Vokietijos kultūra, istorija, tradicijomis, dabartiniais miesto įvykiais. Aplankė svarbiausius miesto objektus, sužinojo jų istorinę praeitį, architektūrinius ypatumus. Leipcigo miestas garsus aktyviu kultūriniu gyvenimu, jo pastatai susiję su įžymiais kompozitoriais, poetais. Kaip ir pastarųjų kūryba, pastatai yra pasaulinės reikšmės kultūros paveldas. Laisvalaikiu mokiniai aplankė Šv. Tomo bažnyčią - vieną iš seniausių Europos šventyklų (800 metų), kurioje dirbo ir palaidotas Johanas Sebastianas Bachas, Šv. Nikolajaus bažnyčią, paminklą tautų mūšiui, vieną iš seniausių Europos universitetų, turintį 142 m aukščio bokštą, iš kurio atsiveria įspūdinga miesto panorama. Taip pat aplankė Leipcigo zoologijos sodą, kuris laikomas didžiausiu Europoje (apie 850 rūšių gyvūnų ir 27 ha plotas), matė Titaniko nuolaužų 360° panoraminį foto vaizdą. Vyko į ekskursiją, organizuojamą į Leipcigo oro uostą. Populiariausia susisiekimo ir transporto priemonė šiame mieste – tramvajai, traukiniai, dviračiai. Kasdien teko buvoti Didžiojoje (83 tūkst. kvadratinių metrų ploto) Leipcigo stotyje, kuri iš tikrųjų ne tik stotis, bet ir prekybos, pramogų ir poilsio vieta. Mokiniai buvo Leipcigo knygų mugės renginių liudininkais, sutiko gatvėse persirengusius kūrinių personažus. Labai svarbus miestui ir Leipcigo futbolo stadionas (Red Bull Arena), talpinantis virš 40 tūkst. žiūrovų, kuriame vyksta pasaulio futbolo čempionatų rungtynės. Vieną iš savaitgalių traukiniu vyko į renesansinę Saksonijos karalių rezidenciją Drezdeno mieste, lankė Dievo Motinos bažnyčią, po 1945 metų Drezdeno subombardavimo virtusią griuvėsių krūva, matė Cvingerio rūmus.

Vykdydami projekto veiklas būsimi automobilių mechanikai įgijo svarbios darbinės patirties. Per tris darbo savaites skirtingose kompanijose mokiniai patobulino teorines žinias bei praktinius įgūdžius automobilių remonto srityje. Juos vertino praktikos vietų vadovai, priimančioji organizacija. Taip pat patobulino užsienio kalbų žinias, bendravimo, bendradarbiavimo, pažinimo, socialines, asmenines kompetencijas. Praktinės stažuotės pabaigoje mokiniams buvo išduoti pažymėjimai ir Europass mobilumo dokumentai, kuriuose įvardinta įgyta tarptautinė patirtis ir kurie galioja visoje Europoje.

 

Projektai

Kviečiame mokytis

Video siužetai

AIKOS

logo02

Paslaugos teikėjas

Litnet Logo

Facebook profilis

FB f Logo blue 144