VIRTUALI MOKYMOSI APLINKA

 

Tvarkaraščiai

pamokos
 

Pamokų laikas

Pirmadienį-penktadienį
I. 8.00–8:45
II. 8:55–9:40
III. 9:50–10:35
IV. 10:45–11:30
Pietų pertrauka 11:30-12:10
V. 12.10–12:55
VI. 13:05–13:50
VII. 14:00–14:45
VIII. 14:55–15:40

Kontaktai

VšĮ Daugų technologijos ir verslo mokykla

Ežero g. 30, LT-64137

Daugai, Alytaus r.

Tel. / faksas (8 315) 72 790

El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Įstaigos kodas 190961010

Teisinė forma: viešoji įstaiga

Lietuvos Respublikos

Lietuvos Respublikos juridinių asmenų registras

 

LST EN ISO 9001:2015

ISO-9001

Skaitiklis

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Susitiko po 40 metų

Žmogus bejėgis prieš laiko tėkmę, dabarties įvykius per akimirką paverčiančią praeitimi, tačiau stiprus atminties galia. Noras vėl pabūti kartu ir prisiminti gražiausias mokyklinių metų akimirkas 2012 m. gegužės 12-ąją subūrė buvusio Daugų žemės ūkio technikumo žemės ūkio mechanizacijos specialybės technikų-mechanikų pirmosios laidos (1968-1972) absolventus.

Absolventai rinkosi prie senojo technikumo (dabar Daugų sporto ir meno mokykla). Emocijų netrūko, kadangi buvo sunku atpažinti ne tik buvusius dėstytojus, bet ir savo kurso draugus, nematytus daugybę metų.

Salėje į atvykusius dėstytojus, bendrakursius kreipėsi vienas iš renginio organizatorių Jonas Kleponis, rankose laikydamas Daugų žemės ūkio technikumo direktoriaus Broniaus Sabaliausko 1972 m. kovo 4 d. įsakymo Nr. 93 ,,Dėl techniko-mechaniko kvalifikacijos suteikimo" kopiją. Jonas Kleponis pasidžiaugė, kad tais metais technikumą baigė itin gausus būrys absolventų iš įvairių Lietuvos vietų: 17 iš Varėnos rajono, 15 iš Alytaus ir 6 iš Lazdijų rajonų. Gaila, tačiau ne visi sulaukė šios džiugios dienos. Prabėgę metai nusinešė net aštuonių kurso draugų gyvybes, nebėra ir daug dėstytojų. Išėjusieji Anapilin buvo pagerbti tylos minute.

Susitikimo metu buvęs direktoriaus pavaduotojas Vladas Mazgelis įdomiai papasakojo apie tuometinį technikumą, trumpai aptarė žemės ūkio mechanizacijos specialybės kūrimosi aplinkybes. Daug šiltų žodžių apie buvusius moksleivius pasakė buvęs ekonomikos dėstytojas Petras Pacukonis, inžinierinių dalykų dėstytojai Juozas Mažeika ir Povilas Arlauskas, atvykęs net iš Raseinių rajono, buvę grupių vadovai Bronius Selemonavičius, Algis Karaliūnas, Petras Smolskas ir kt.

Trumpam palikę buvusį technikumą, visi susirinko Daugų Dievo Apvaizdos bažnyčioje, kur klebonas Vidas Jelinskas aukojo mišias už, deja, jau mirusius dėstytojus bei kurso draugus.

Po pamaldų keturiasdešimties metų sukakties renginio dalyviai rinkosi Daugų technologijos ir verslo mokykloje. Antrasis susitikimo organizatorius Juozas Dzekunskas padėkojo visiems atvykusiems, linkėdamas smagios šventinės nuotaikos ir prasmingo pasibuvimo. Apie dabartinę mokyklą, ruošiamus specialistus kalbėjo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ona Aleksandravičienė, renginio organizatoriams buvo įteikta kompaktinė plokštelė, kad svečiai galėtų plačiau susipažinti su šiandieninės mokyklos gyvenimu. Susitikimo dalyviai turėjo galimybę vėl išvysti vaizdus, menančius senąjį technikumą. Moksleiviško gyvenimo akimirkos, įamžintos pateiktyse, komentuojamos dar ir dabar mokytoju dirbančio Juozo Židžiūno, vis dar jaudino ir žavėjo ne vieną buvusį absolventą.

Prisiminimais dalijosi Petras Sinkevičius, Bronius Gataveckas, Mykolas Berlickas, Juozas Skripka, Vladas Taraila, Kazys Varnelis ir daugelis kitų. Nuoširdumu dvelkė buvusių dėstytojų Algio ir Aldonos Ručių, atvykusių iš tolimo Pasvalio rajono, pasisakymai, ilgamečių technikumo dėstytojų Elenos Dubrienės, Mildos Barniškienės bei buvusio kūno kultūros dėstytojo Romo Barausko kalbos. Senajame technikume istoriją dėsčiusi Anastazija Kairiūkštytė, dabar humanitarinių mokslų daktarė, mokyklos bibliotekai padovanojo savo leidinių.

Atėjus laikui atsisveikinti, buvę mokyklos absolventai namo neskubėjo: dar tiek daug dalykų norėjosi aptarti... Apgailestaudami, kad pirmąjį susitikimą surengė praėjus net keturiasdešimčiai metų, nuo šiol pasižadėjo susitikti dažniau. Tebūna šis pažadas gražios tradicijos tąsa!

Nuoširdi padėka susitikimo dalyviams ir organizatoriams.

Projektai

Kviečiame mokytis

Video siužetai

AIKOS

logo02

Paslaugos teikėjas

Litnet Logo

Facebook profilis

FB f Logo blue 144